Nowa publikacja: Zlikwidować

W lutym 2022 r. ukazała się książka Wojciecha Königsberga i Bartłomieja Szyprowskiego „Zlikwidować. Agenci NKWD i Gestapo w szeregach polskiego podziemia”.

Na jej okładce odnotowano: „Siedmiu zdrajców, dwóch okupantów, setki ofiar. Nie każda historia ma szczęśliwe zakończenie, tak jak nie każda pieśń sławi bohaterskie czyny. Książka ta opowiada o losach zdrajców, którzy posłali na śmierć z rąk okupantów swoich towarzyszy broni i niewinnych cywilów. Osądzeni za swoje zbrodnie, zostali zlikwidowani przez polskie podziemie. Kim byli agenci Gestapo i NKWD w szeregach polskiego podziemia? Dlaczego wstąpili na drogę zdrady? Jak unikali rozpracowania, działając na dwa fronty? Kiedy wpadli, jak wyglądało śledztwo w ich sprawie i akcja likwidacyjna? Wojciech Königsberg i Bartłomiej Szyprowski rzucają nowe światło na metody stosowane przez obce agentury w celu rozpracowania szeregów ZWZ-AK oraz na działania kontrwywiadowcze polskiego podziemia. Dobrany przez nich unikatowy materiał dokumentalny i ikonograficzny pozwala spojrzeć w oczy tym, którzy postanowili sprzymierzyć się z wrogiem”.

Poniżej kilka recenzji i wywiadów:

Zlikwidować! – Wojciech Königsberg, Bartłomiej Szyprowski – recenzja książki (warhist.pl)

Zlikwidować! Agenci Gestapo i NKWD w szeregach polskiego podziemia Wojciech Königsberg i Bartłomiej Szyprowski – recenzja (zbrodniczesiostrzyczki.pl)

W. Königsberg i B. Szyprowski – Zlikwidować! Agenci Gestapo i NKWD w szeregach polskiego podziemia | Konflikty.pl

Zdrajcy w Podziemiu. Recenzja książki „Zlikwidować!” – YouTube

Kupić! Przeczytać! » Cichociemni elita dywersji

„Magazyn Literacki Książki” z 2022 r., nr 4 – Na drodze zdrady – wywiad

 

„Kombatant” 2022, nr 3(375) – Skazani w imieniu Polski Podziemnej – wywiad

 

„Historia bez tajemnic” 2022 – Jak ginęli zdrajcy, konfidenci i prowokatorzy – wywiad

 

„Kurier Wileński. Gazeta Polska na Litwie” 2022 – wywiad – zdjęcie poniżej.

Nie ukrywam, że pozytywne recenzje publikacji cieszą, bowiem wskazują, że tematyka została dobrze opracowana i książka warta jest polecenia.
Zachęcam do lektury.